فراموشی اینتل کار دستش داد؛ پردازنده Core i7 8086K اورکلاک شده بود

در رویداد کامپیوتکس تایوان که اکنون در حال برگزاری است، اینتل از پردازنده جدید Core i7-8086K رونمایی کرد که ادعا شد سرعتی ۵ گیگاهرتزی دارد، اما به نظر می رسد اینتل در مورد سرعت همه حقیقت را نگفته است.

هنگامی که اینتل روی صحنه رفت تا پردازنده مجهز به ۲۸ هسته پردازشی Core i7 8086K را معرفی کند، با تأکید بر کارایی آن، فرکانس توربو را ۵ گیگاهرتزی اعلام کرد. همچنین گفته شد که این فرکانس بدون قربانی شدن قابلیت های چند پردازشی حاصل شده است.

 Core i7 8086K

لوله هایی که از پشت سیستم مورد آزمایش خارج شده بود، تعجب بسیاری را بر انگیخت و این احتمال مطرح شد که اینتل از تجهیزات جانبی قدرتمندی برای خنک سازی پردازنده جدید خود بهره گرفته است.

اکنون اینتل در بیانیه ای به وبسایت Tom’s Hardware اعلام کرده که به دنبال هیجانی که در لحظه معرفی وجود داشت، فراموش شد به حضار اعلام شود که این فرکانس به واسطه اورکلاک (افزایش سرعت پردازنده) به دست آمده است.

Core i7 8086K

خنک کننده ای که اینتل برای اورکلاک پردازنده Core i7 8086K استفاده کرده است.

این موضوع که اینتل چطور توانسته به چنین سرعتی دست یابد نیز  پاسخ ساده ای دارد. اینتل از یک خنک کننده یک اسب بخاری صنعتی با ظرفیت ۲۵۰۰ لیتر بهره برده که مصرف انرژی لحظه ای ۱۰۰۰ واتی دارد.

علاوه بر این در هنگام نمایش قابلیت های پردازنده Core i7 8086K تصویر فردی نشان داده شد که هدست گیمینگی بر سر داشت. به این ترتیب به نظر می رسد این پردازنده به طور ویژه برای گیمرها طراحی شده است.

8086K

اشتباهی که اینتل مرتکب شده، حتی اگر غیر عمد نیز تلقی شود، تأثیر ناخوشایندی روی مخاطبان می گذارد، خصوصاً اینکه در روزهای اخیر AMD نیز از نسل دوم پردازنده های Threadripper پرده برداشته که به ۳۲ هسته پردازشی مجهز هستند.

اینتل هنوز قیمت عرضه چیپ Core i7 8086K را اعلام نکرده است.

The post فراموشی اینتل کار دستش داد؛ پردازنده Core i7 8086K اورکلاک شده بود appeared first on دیجیاتو.

دیدگاه خود را ثبت کنید