دلایل عدم موفقیت سئو

سئو سایت به کسب و کارها کمک می کند تا هویت برند آنلاین خود را در دنیای دیجیتال بهبود دهند اما در صورتی که فرآیند سئو مسیری مشخص نداشته باشد احتمال شکست آن وجود دارد. در واقع موفقیت در فرآیند سئو مستلزم سرمایه گذاری و برنامه ریزی دقیق است.
اما دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود پروژه سئو شما روند موفقیت آمیزی نداشته باشد.

دلایل شکست سئو

 دلایل شکست سئو وبسایت ها

۱-عدم تشخیص مخاطبان هدف

اولین قدم موثر در سئو انتخاب مخاطب هدف مناسب است. استراتژی سئوی شما باید حول مشتریان فعلی یا مشتریان بالقوه شما باشد. اگر درک نکنید مشتری شما چه کسی است، استراتژی سئوی شما محکوم‌ به شکست خواهد بود.
هدف قرار دادن مخاطبان اشتباه، کسب‌وکار شما را ارتقا نخواهد داد حتی اگر استراتژی سئو باعث شود که سایت‌تان در بالای صفحات نتایج جستجو قرار بگیرد. به‌طور مشابه، اگر شما در نتایج جستجو برای مخاطبانتان مناسب ظاهر نشوید، کسانی که در جستجوی کسب‌وکار شما خواهند بود قادر نیستند شما را پیدا کنند.
یک راه خوب برای فهمیدن این‌ موضوع که آیا به مشتری مناسبی دست پیدا کرده‌اید یا نه این است که نرخ خروج از سایت خود یعنی تعداد افرادی که به وب‌سایت شما می‌آیند و بدون نگاه کردن به قسمت‌های مختلف آن را ترک‌ می‌کنند را بررسی کنید. اگر نرخ خروج از سایت شما زیاد است، احتمالاً به‌صورت اشتباه در نتایج جستجو ظاهر می‌شوید و استراتژی شما در جستجوگرها باید تنظیم شود.

۲-به اندازه کافی وقت صرف نکرده اید

اغلب صاحبان وب سایت ها، در ابتدای کار طراحی سایتشان بسیار پر ذوق و شوق هستند اما با گذشت زمان و عدم نتیجه دلخواه از تلاش هایشان امید خود را از دست می دهند و دست از کار می کشند در نتیجه همه تلاش ها و زمان و هزینه هایی را که در گذشته صرف این کار کرده بودند را از دست می دهند.
این نکته مهم را باید درنظر داشته باشید که سئو فرآیندی اصولی و گام به گام و برنامه ریزی شده می باشد که ممکن است ماه ها به طول بیانجامد. پس اولین شرط در سئوی سایت صبر و شکیبایی و تلاش مستمر است.

۳-بروز نبودن دانش مهندسین سئو

موتور های جست و جو هر چند وقت یک بار اصول رتبه بندی خود را تغییر می دهند و مهندسین سئو می بایست هر چند وقت یک بار این فاکتور ها را مرور کنند و بر اساس آن ها کار خود را انجام دهند.
پس اگر شما از اطلاعات قدیمی برای سئو سایت خود استفاده می کنید و یا یک مهندس سئوی قدیمی را استخدام کرده اید مطمئنا سئوی شما تاثیر گذار نخواهد بود.
استراتژی سئویی که بر اساس قواعد روز نباشد در سطوح مختلف برای شما دردسر ساز خواهد بود. اولین مشکل واضحی که با آن مواجه خواهید بود این است که شما توانایی رقابت با شرکت های همکار که از جدیدترین و بروزترین تاکتیک های سئو استفاده می کنند نخواهید داشت.
از آنجایی که بیشتر اصولی که در روش های قدیمی سئو مورد استفاده قرار می گرفته امروزه جزء روشهای سئو کلاه سیاه محسوب می شوند استفاده از این روش ها عواقب جبران نا پذیری را برای سایت شما در پی خواهد داشت. اگر شما از سئوی کلاه سیاه استفاده کنید خطر حذف شدن بخشی از وب سایت شما و یا کل سایت شما از موتور های جست و جو وجود خواهد داشت.

۴- استفاده نکردن از تمام فاکتور های سئو

شما باید سعی کنید از همه فاکتورهای سئو استفاده کنید. همیشه سعی کنید مشکلات و نواقص سایتتان را مورد برسی قرار دهید. می توانید از طریق نرم افزار های مختلف سئوی سایت خود را مورد برسی قرار دهید و نواقص آن را شناسایی کرده و اقدام به رفع آن ها کنید. البته این کار به صورت دستی هم امکان پذیر است که کمی سخت و زمان بر است.

۵-عدم داشتن بودجه کافی

در صورتی که داشتن سایتی که سئوبیس است برای شما اهمیت دارد سعی کنید برای طراحی و راه اندازی آن و در مرحله بعد برای عملیات سئو آن بودجه کافی در نظر بگیرید.
عملیات سئو ممکن است خیلی هزینه برتر از آنچه تصور می کنید باشد. در نتیجه بهتر است قبل شروع عملیات سئوی سایت از چند شرکت که خدمات سئو ارائه می دهد مشاوره بگیرید و بهترین راه را انتخاب کنید.
بیشتر افراد و شرکت ها به دلیل نداشتن بودجه واقع بینانه بعد از کمی فعالیت نتیجه مطلوبی به دست نمی آورند.

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید