بازاریابی از طریق افراد سرشناس

یکی از روش های قدرتمند و موثر در بازاریابی ، بازاریابی از طریق افراد سرشناس است که باعث می شود در شبکه های اجتماعی به سرعت رشد کنید و موجب موفقیت شما در کسب و کار آنلاین می شود .
در بازاریابی Influencer که زیرمجموعه‌ای از دیجیتال مارکتینگ است به طور مستقیم با مخاطبان ارتباط برقرار نمی‌شود و به جای آن با انتخاب افراد محبوب جامعه مخاطب خود، پیام‌های خود را از طریق آنها به مخاطبان خود انتقال می دهید . افراد محبوب و سرشناس به این دلیل که مخاطبان آنها را قبول داشته و از آنها تأثیر می‌گیرند باعث جلب اعتماد مخاطب می شوند .
این افراد سرشناس با به اشتراک گذاشتن تجارب مثبت خود در بین فالوورهایشان باعث می شود که اعتبار و میزان معروفیت برند شما در میان تعداد بسیاری از افراد بازار هدفتان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.
طبق آماری که توسط مراکز معتبر ارائه شده است محتوای بازاریابی از طریق افراد سرشناس ۱۱ برابر نرخ بازگشت سرمایه (ROII) بالاتری نسبت به شکل‌های سنتی بازاریابی دیجیتال می باشد
اگر به دنبال حضور موثرتر و بهینه تر در فضای مجازی هستید و اگر می خواهید که میزان موفقیت دیجیتال مارکتینگ خود را افزایش دهید ، بازاریابی از طریق افراد سرشناس می تواند گزینه مناسبی باشد.
بهتر است قبل از به کار گیری این افراد به عنوان مبلغان برند خود، تمامی مزیت ها و معایب بازاریابی از طریق افراد سرشناس را در نظر بگیرید .

مزایا

۱-افزایش میزان دسترسی به مخاطبان

حضور یک فرد سرشناس و تاثیر گذار که علایقش در جهت علایق واهداف بازاریابی شما باشد باعث می شود به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید .

۲- باعث افزایش میزان آگاهی از برندتان می شود

استفاده از یک فرد سرشناس برای صحبت در مورد برند شما در شبکه های اجتماعی یک راه فوق العاده در جهت تبلیغ برند شما برای افراد جدید است. این افراد مخاطب کسی هستند که به محصول شما علاقه مند است، پس آنها نیز احتمالا به محصول شما علاقه مند می شوند.

۳-سئو سایتتان را بهبود می بخشد

یکی از بخش های کلیدی در سئو سایت لینک ها هستند . استفاده از افراد سرشناس برای بازاریابی باعث می شود لینک های بیشتری به وب سایت داشته باشید. در نتیجه رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل کسب خواهید کرد .

 

۴- باعث اعتبار برندها می شود

رسیدن به اعتبار کار دشواری است. با حضور یک فرد مشهور می توانید برای برند خود اعتبار بیافرینید. استفاده فردی بسیار مشهور از برند شما می تواند نشان دهنده خوب بودن محصول یا خدمات شما باشد و حس اعتماد را در مشتریانتان ایجاد کند.

۵- برای نگه داشتن مشتریان تلاش کمتری لازم است

شما تلاش زیادی برای پیدا کردن و نگه داشتن فرد سرشناس انجام می دهید ولی پس از آن دیگر لازم نیست تلاش بسیاری کنید تا مشتریانی که آن فرد برای شما پیدا می کند را نگه دارید چرا که فرد سرشناس خود این کار را برای شما انجام می دهد.

ریسک ها

۱- افراد مشهورهم مانند دیگر انسان ها ممکن است مرتکب اشتباه شوند و این اشتباهات اغلب در مجامع عمومی انجام شده و در رسانه ها پخش می شوند.
۲- ممکن است فرد مشهور شهرت یا تناسب خود با برند را از دست بدهد و یا تصویر آن ها در جامعه تغییر کند که این عامل باعث ایجاد تصویری متناقض از آن فرد و یا برند معرفی شده می شود.
۳- ممکن است مصرف کنندگان شک کنند که آیا واقعاً فرد مشهور از محصولات یا خدمات برندی که در حال تبلیغ آن است استفاده می کند یا نه.
۴- هزینه ی پرداخت شده به یک فرد مشهور برای تبلیغ برند می تواند بسیار بالا باشد. آیا می توانید ضرر مالی حاصل از عدم موفقیت و عدم دست یابی به سود پیش بینی شده را جبران کنید؟
۵- صرفا نمی توان به مشهور بودن افراد برای تبلیغ برند شما اکتفا کرد و باید مواردی زیادی را مد نظر قرار داد از جمله پاسخ به سوالاتی از این دست :
آیا مشتریان هدف برند شما با فرد مذکور ارتباط برقرار می کنند؟
آیا فرد مذکور می تواند به بهبود جایگاه برند شما در ذهن مخاطبان کمک کند؟

دیدگاه خود را ثبت کنید