اهمیت لوگوی مناسب در برندسازی

برندینگ چیست؟

برندینگ شامل تمام راه هایی است که باعث می شود یک شرکت و محصولات آن تبدیل به یک برند معتبر بشوند. یک برند معتبر مزایا و سود زیادی از اعتبار خود کسب می کند، فروش محصولاتش بسیار ساده تر می شود، قیمت محصولاتش را می تواند بالاتر بدهد و همچنان مشتری داشته باشد.

روش هایی که به طور معمول برای برندینگ انجام می شود شامل موارد زیر است:

• تبلیغات محیطی : مانند تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، ماکت های تبلیغاتی در سطح شهر، ایستگاه های تست رایگان محصولات

• طراحی و بسته بندی محصولات : کل بسته بندی و رنگ و طرح های های آن باعث تفاوت محصولات می شود.

• تبلیغات تلویزیونی : هنوز هم برای محصولی که مخاطب عام و در سطح جامعه دارد، تبلیغات تلویزیونی موثر ترین راه برای برندینگ و شناخته شدن دارد که البته برای موثر بودن نیاز به یک فیلم تبلیغاتی یا تیزر جذاب دارد.

• تبلیغات اینترنتی : سمت و سوی مردم جامعه رو به اینترنت است. شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای معرفی محصولات است. و مرکزیت پایگاه شما در اینترنت سایت رسمی شرکت شماست. در صورتی که مردم بخواهند در مورد مسئله ای جستجو کنند رو به اینترنت و گوگل می آورند و با جستجو در آن اطلاعات لازم را بدست می آورند. پس اینترنت و اهمیت موتورهای جستجو را نباید از یاد برد.

• لوگو، شعار تبلیغاتی و رنگ های سازمانی

در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر لوگو بر برندینگ صحبت کنیم. طبق تحقیقات طراحی لوگوی خوب برای شرکتهای بزرگ می تواند اثر مهمی بر تعهد مشتری به یک برند و حتی عملکرد آن شرکت داشته باشد. علاوه براین طراحی لوگو مناسب می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملکرد شرکت از نظر درآمد و سود داشته باشد.

اهمیت لوگو در برندسازی

لوگوها انواع مختلفی دارند که با شناخت دسته بندی آن ها می توان لوگوی مناسب تری را برای کسب و کار خود انتخاب کرد. در ادامه به توضیح در رابطه با انواع لوگو و ویژگی های آن می پردازیم.

چه نوع طراحی لوگویی مناسب است؟

طراحی لوگو ،حوزه ای بسیار وسیع است. تا به حال تعداد بی شماری لوگو های طراحی شده دیده اید که هر کدام با تکنیک خاصی طراحی می شوند.

۴ نوع تکنیک طراحی لوگو وجود دارد :

۱- طراحی لوگوهای عکس دار ( آیکون )

۲- طراحی لوگوهای متن دار ( تایپوگرافی )

۳- طراحی  لوگو حرف نماد ( مونوگرام )

۴- طراحی لوگوهای عکس و متن دار ( ترکیبی )

البته فرقی ندارد که از کدام تکنیک برای طراحی لوگو استفاده کنید مهم این است که این نماد فقط مخصوص شما باشد.

از چه رنگ هایی در طراحی لوگو استفاده کنیم؟

رنگ ها تاثیر زیادی روی مخاطبین شما می گذارند. بهترین انتخاب برای رنگ لوگو ، انتخاب یک رنگ تنها است. برای کسب و کار خود رنگی مشخص انتخاب کنید و از این رنگ برای طراحی لوگو هم نیز استفاده کنید.

به طور مثال اگر برای برند خود رنگ سبز را انتخاب کرده اید در همه جا از همین رنگ استفاده کنید تا در ذهن مخاطب ماندگار شود.

نکاتی کلیدی برای ساخت لوگوی مناسب :

۱-بر روی پیام تمرکز کنید.

۲-استفاده کردن از نام تجارت بر طراحی لوگو

۳-از لوگوی خود برای نشان دادن خصوصیات کلیدی شرکت تان استفاده کنید.

۴-لوگو باید واضح و عملی باشد.

۵-لوگوی سایر کسب و کارهای صنعت خود را بررسی کنید.

در صورتی که در زمینه طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی و روش های برندسازی برای کسب و کار خود نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید